به وب سایت فولاد ابزار آرا خوش آمدید

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی
4 خرداد 1400

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی

امروزه، صنایع فلزی و معدنی بهترین و مهمترین جایگزین منابع درآمدی مثل نفت به شمار می روند. براساس آمارهای منتشر شده از حجم تولید و محصولات در چهار دهه اخیر، به این مهم دست می یابیم که صنایع فلزی و معدنی بیش از گذشته در اقتصاد کشور اهمیت یافته اند. کارشناسان از افزایش تولید می گویند، اما در عین حال به مسائل و مشکلاتی هم اشاره می کنند که احتمال رفع آن با بیانیه جدید وزارت صنایع و معادن درخصوص صادرات محصولات فولادی وجود دارد.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد ابزار آرا ، به تازگی وزارت صنایع و معادن اعلام کرد صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل) واحد‌های مجاز از 25 اردیبهشت ماه به مدت سه ماه آزاد است. این خبر در حالی منتشر شد که هفته گذشته آمار اعلامی از سوی شرکت ‌های بزرگ فولادی کشور نشان می داد میزان تولید شمش فولاد کشور در سال 99 نسبت به سال 98 با رشد 8 درصدی روبه رو شده است.
براساس سند چشم ‌انداز 1404 صنعت فولاد کشور در مسیر توسعه قرار دارد و رشد تولید آن از قبل، هدف‌گذاری شده که این موضوع مبین این مطلب است که واحدهای فولادی کشور طی یک سال گذشته در مسیر درست توسعه گام برداشته ‌اند اما در زمینه فروش خارجی، آن‌طور که انتظار می‌ رفت، افزایشی نبود.
در همین زمینه در حاشیه نشست هم اندیشی توسعه صادرات اعلام شد باتوجه به اینکه در برخی از محصولات فولادی مازاد تولید داریم، تولیدکنندگان مجاز به صادرات هستند. در صورتی که میزان تولیدات باکیفیت به همین روند ادامه یابد، میزان صادرات نیز بیشتر می شود.
این مسئول با بیان اینکه برنامه هایی برای رفع موانع صادرات صورت گرفته می گوید: با بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت برخی مسائل ازجمله رفع تعهد ارزی مربوط به سال های 97 و 98 هماهنگی هایی صورت گرفته که راه را برای صادرکنندگان باز می کند.
لازم به ذکر است؛ صنایع فلزی ایران از جمله فولاد خام، محصولات فولادی، کاتد مس، شمش آلومینیوم خالص، کنسانتره زغال‌سنگ، سیمان و برخی کالاهای دیگر در مقایسه با سال 98 از رشد تولید خوبی برخوردار شدند. گفتنی است ایران در بین 15 کشور شاخص جهان از نظر ذخایر شناسایی شده جای دارد.

مقالات دیگر

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه
4 خرداد 1400

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه

صنعت نفت از گذشته‌های دور نقش اول را در اقتصاد بسیاری از کشورها بازی می‌کرده است. این نقش کلیدی به شرط توانمندی کشورها ...

ادامه
رشد تولید فولاد جهانی؛ با وجود کرونا
4 خرداد 1400

رشد تولید فولاد جهانی؛ با وجود کرونا

صنعت فولاد نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشورها دارد، بطوری که می ‏توان گفت؛ این صنعت با تاثیرگذاری قوی بر اقتصاد موجب شده تا به ...

ادامه
اره نواری چیست ؟
4 خرداد 1400

اره نواری چیست ؟

تیغ اره نواری یا Saw Band یکی از اصلی ترین ماشین آلات در صنعت برش می باشد که در اندازه های مختلف با کاربرد های ...

ادامه
تماس مستقیم