به وب سایت فولاد ابزار آرا خوش آمدید

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه
4 خرداد 1400

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه

صنعت نفت از گذشته‌های دور نقش اول را در اقتصاد بسیاری از کشورها بازی می‌کرده است. این نقش کلیدی به شرط توانمندی کشورها و تجیهز به فناوری‌های روز دنیا، موجب رونق کسب و کار و همچنین خروج از رکود اقتصادی شده است؛ اما امروزه علاوه بر نفت، منابع درآمدزای طبیعی دیگری نیز در این بازار وجود دارند که رونق نفت را از تب و تاب اصلی خود انداخته‌اند.
به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فولاد ابزار آرا، معادن کوچکتر از صنعت نفت امروزه بر بازارهای اقتصادی سایه انداخته و موجب کاستی گرمای بازار نفتی شده‌اند. معادنی مثل مس، سنگ آهن، محصول نهایی فولاد و فلزات دیگر که امروزه از سود بی‌سابقه‌ای بهره می‌برند. این موضوع موجی از تورم را در اقتصاد جهانی ایجاد کرده و بر همین اساس موجب افزایش هزینه لوازم جانبی این صنایع و فلزات شده است.
به تازگی بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد 5 شرکت معدنی بزرگ تولیدکننده سنگ آهن دنیا یعنی بی‌‌اچ‌‌پی، ریو تینتو، واله، آنگلو امریکن و فورتسکیو، در پی کسب سود 65 میلیون دلاری در سال جاری هستند که گفته می‌شود 13 درصد بیشتر از سود 5 تولیدکننده بزرگ نفت جهانی است که در دهه‌های اخیر جزء قدرتمندترین کشورهای تولیدکننده نفت بوده‌اند. با این وجود امروزه صنایع فلزی گوی سبقت را از صنعت نفت ربوده و بازار را در دست خود گرفته‌اند.
براساس آمار منتشر شده؛ این پنج شرکت امسال برای دومین بار است که در قرن حاضر به درآمدزایی بالاتری نسبت به رقبای نفتی خود دست پیدا کرده‌اند. بر همین اساس افزایش سود معادن، به یکی از دغدغه‌های شرکت‌های بزرگ نفتی تبدیل شده است. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که کارشناسان معتقدند آنها برای جذب سهامداران در بحبوحه افزایش نگرانی در مورد تغییرات آب و هوایی تلاش می‌کنند.
آنگونه که از شواهد امر پیداست، تولیدکنندگان نفت پس از اینکه سود سهامشان در سال گذشته کاهش یافته بود، اکنون به دنبال پرداخت سود به سرمایه‌گذاران خود هستند این در حالی است که معدنکاران بلافاصله بعد از افزایش سود خود، در حال پرداخت سود بیشتر به سرمایه‌گذاران خود هستند.

مقالات دیگر

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی
4 خرداد 1400

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی

امروزه، صنایع فلزی و معدنی بهترین و مهمترین جایگزین منابع درآمدی مثل نفت به شمار می روند. براساس آمارهای منتشر شده از حجم تولید و ...

ادامه
رشد تولید فولاد جهانی؛ با وجود کرونا
4 خرداد 1400

رشد تولید فولاد جهانی؛ با وجود کرونا

صنعت فولاد نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشورها دارد، بطوری که می ‏توان گفت؛ این صنعت با تاثیرگذاری قوی بر اقتصاد موجب شده تا به ...

ادامه
اره نواری چیست ؟
4 خرداد 1400

اره نواری چیست ؟

تیغ اره نواری یا Saw Band یکی از اصلی ترین ماشین آلات در صنعت برش می باشد که در اندازه های مختلف با کاربرد های ...

ادامه
تماس مستقیم